Senior Associate w Zespole Ochrony Środowiska

Date: 23 Apr 2024

Location: Warsaw, PL

Company: Dentons

Dentons to międzynarodowa firma prawnicza o prawdziwie policentrycznym charakterze, w której w pełni uwidaczniają się różnorodność i bogactwo łączących się w jej ramach kultur i tradycji prawniczych oraz jej geograficznego zasięgu. Nasza firma nie ma jednej centrali ani dominującej kultury narodowej. Oferujemy naszym klientom dostęp do utalentowanych prawników z różnych środowisk i krajów, dysponujących rozległym doświadczeniem w obszarze prawa cywilnego, angielskiego prawa zwyczajowego i amerykańskiego prawa zwyczajowego.

W związku z rozbudową zespołu Ochrony Środowiska, poszukujemy osoby na stanowisko Senior Associate.

Zespół prawa ochrony środowiska oferuje klientom pełną gamę usług w zakresie prawa ochrony środowiska – od aspektów tzw. risk management & compliance, po reprezentowanie klientów w postępowaniach sądowych w zakresie ochrony środowiska, oraz bieżącą obsługę tematów ESG.

Twój zakres obowiązków:

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za bieżącą pracę nad projektami z dziedziny ochrony środowiska. Zakres zadań będzie obejmować analizy prawne, analizy due diligence oraz sporządzanie projektów pism (w tym przygotowywanie różnego rodzaju dokumentów, umów i pism w postępowaniach) oraz bieżące doradztwo na rzecz klientów kancelarii Dentons – w kwestiach dotyczących szeroko rozumianej ochrony środowiska, w tym także kwestii ocen oddziaływania na środowisko, wodnych, odpadowych, emisji.

Nasze wymagania:

  • wykształcenie wyższe prawnicze,
  • min. 6 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa prawnego w obszarze prawa ochrony środowiska, w szczególności w sektorach: nieruchomości, energetyki i tzw. manufacturing,
  • uprawnienia zawodowe - adwokackie lub radcowskie
  • doświadczenie w bezpośredniej pracy z klientami,
  • zaawansowana znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

To oferujemy:

  • możliwość zdobycia nowych doświadczeń i poszerzenia wiedzy przy obsłudze największych klientów na rynku, w tym klientów międzynarodowych,
  • możliwość rozwoju zawodowego w największej na świecie kancelarii prawnej o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • programy szkoleniowo-rozwojowe nastawione na doskonalenie zawodowe, jak również na rozwój osobisty,
  • benefity: prywatna opieka medyczna, pakiet sportowy, bezpłatna siłownia w biurze  do dyspozycji 24h/7 , imprezy i wyjazdy integracyjne, joga w biurze, dostęp do świeżych owoców, biblioteka Dentons, atrakcyjny program poleceń.